İrtica Sendromu

Başbakana Mektup (10 Aralık 2002)

(Bu mektup, Sn Abdullah Gül Başkanlığında ilk AKP Hükümetinin kururluşunu müteakip gönderilmiştir.)

Sayın Abdullah GÜL

Başbakan

Sayın Başbakanım, bu size ikinci mesajım olacak. Birincisinde seçimler ve Başbakanlık görevi için sizi kutlamıştım. Tebriklerimi tekrar ediyorum.

Şimdi de enerjik ve isabetli gayretlerinizi gördükçe, bu bizim hükümetimiz diyerek başarılarınızın en üst düzeyde olması için dua ediyoruz.

Devamını oku: Başbakana Mektup (10 Aralık 2002)

Muktedir Olmak İktidara Gelmekten de Önemlidir (06 Aralık 2002)

(06 Aralık 2002 tarihinde, bir dostuma yazdığım mektupta, yeni kurulan AKP Hükümetinin muktedir olabilmesi için alması gereken tedbirlerle, çözmek zorunda olduğu önemli dış sorunlar belirtilmiştir.)

MUKTEDİR OLMAK İKTİDARA GELMEKTEN DE ÖNEMLİDİR

Yeni Hükümetimiz Müslüman Milletimize hayırlı olur inşallah. TBMM?nin çoğunluğunun ve yeni Hükümetimizin sosyal sorunlara müspet açıdan bakmaları nedeniyle, Mübarek Ramazan Bayramına gönül rahatlığı ile girdik Elhamdülillah.

Seçimlerden sonra AKP tarafından gösterilen performans ve enerji bizlere ümit ve güven verirken, İç Politik sorunların Ülke dışındaki ilişkilerle çözülmesi yolunda yapılan gayretler endişeye sebep oldu.

Devamını oku: Muktedir Olmak İktidara Gelmekten de Önemlidir (06 Aralık 2002)

28 Şubat Darbesinin Lideri Konumundaki Şura Üyelerine Mektup (03 Ocak 1997)

28 ŞUBAT DARBESİNİN LİDERİ KONUMUNDAKİ ŞURA ÜYELERİNE MEKTUP

(Aşağıdaki mektup, zamanın Genelkurmay Başkanına hitaben elle yazılarak, 03 Ocak 1997 tarihinde, gereği için ZAMANIN Gnkur. Bşk.? İsmail Hakkı Karadayı, bilgi için de zamanın Başbakanı, MSB'nı ve Yüksek Askerî Şuranın 6 Karacı Orgeneral üyesine posta ile gönderilmiştir. Daha sonra da bir vesile ile zamanın Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'e ulaştırılmıştır. ASDER tarafından hazırlanıp bastırılan "Ben Disiplinsiz Değilim" Kitabında da aynen yer almıştır.)


BU KIYIMI DURDURUN
(03 OCAK 1997)

Sn. Genelkurmay Başkanım,

Aralık 1995, Ağustos ve Aralık 1996 aylarında toplanan Yüksek Askerî Şûra (YAŞ) kararlar ile Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) 150?nin üzerinde subay ve astsubay tasfiye edilmiştir. Bu sayının 130 kadarı dinî inançlarından ve dinî inançları nedeniyle eşlerinin kıyafetlerinden dolayı ihraç edildiği bilinmektedir.

Devamını oku: 28 Şubat Darbesinin Lideri Konumundaki Şura Üyelerine Mektup (03 Ocak 1997)