Filistin Dosyası

Golan'da İsrail'e Geçit Verilmemeli (26 Mart 2013)

ÖZLENEN POLİTİK BAŞARILAR

 

Türkiye önemli problemlerini, uygulamaya koyduğu doğru politikalar ile teker teker çözme sürecine girmiştir.

 

Ülkemizin geleceğini karartan üç ana iç sorun;

  • Siyaset üzerindeki asker vesayeti,

  • İslami inancını yaşamak isteyen insanları tehdit olarak değerlendiren Devlet zihniyeti ve

  • Bölücü terör,

siyasi istikrarın sağlandığı son on yıl içinde, cesur ve doğru siyasi tercihlerle çözüm yoluna girmiştir.

Bugün net olarak anlaşılan gerçek şudur ki bu üç sorun da, Devlete hakim olan çarpık zihniyetin mahsulüdür.

Ergenekon, Balyoz ve benzeri, darbeye teşebbüs davalarına ve bunların yargılanma biçimine ve mahkemelerin kararlarına şiddetle karşı çıkan bugünkü siyasi odaklar, geçmişte vesayet sisteminin oluşmasının ve inançlı insanlara baskıların uygulanmasının mimarlarıdırlar.

Gelişmeler karşısında seslerinin çok çıkması, açık muhalefetleri ve savurdukları tehditler, iktidar aletlerinin ellerinden kayıp gittiğini görmelerindendir.

Bu noktaya, hesaplanmış riskler üstlenilerek, cesaretle alınan yürütme ve yasama kararları ve bu kararların titiz bir şekilde uygulanmasıyla gelinmiştir.

Siyasi istikrar devam ettikçe ülkemiz, askeri vesayet ve irtica söyleminin arkasına saklanmış din düşmanlığı sorunlarının defterini dürmeye devam edecek diyebiliriz.

Devamını oku: Golan'da İsrail'e Geçit Verilmemeli (26 Mart 2013)

Çözüm İslam Birliğinde (17 Kasım 2012)

İSRAİL YİNE VURDU

İzzettin Kassam Tugayları ikinci Komutanı Şehit Ahmet El Cabbari'ye ve Gazze Şehitlerine Allah'tan rahmet Filistin Halkına, Gazze Gazilerine ve İslam Alemine de başsağlığı diliyorum.

 

Saldırıların cevapsız kalmaması, 75 kilometre menzillli karadan karaya atılan füzelerle Tel Aviv'in vurulması ve bir İsrail Savaş Gemisinin Filistinliler tarafından yaralanması, Mısır'ın, Türkiye'nin, Sudan'ın, Tunus'un ve bir çok Arap ve İslam Ülkesinin saldırıya gösterdiği aktif tepkiler yüreğimize su serpen olaylar olmuştur.

Devamını oku: Çözüm İslam Birliğinde (17 Kasım 2012)

Maneviyat Yüklü Kudüs-ü Şerif Ziyareti (04 Şubat 2012)

MANEVİYAT YÜKLÜ KUDÜS-Ü ŞERİF ZİYARETİ

Yeryüzünün ikinci olarak inşa edilen, Müslümanların ilk kıblesi ve fazilette üçüncü mukaddes mescidinin, Peygamber Efendimiz (SAV) in Miracının başlangıç noktasının, Peygamberlere imam olup namaz kıldırdığı Mescidi Aksa'nın bulunduğu, Semavî dinlerin kutsal mekanlarını barındıran, on binlerce Peygamberin metfun olduğu, son dört asrı Osmanlı İdaresinde olmak üzere 12 asır Müslümanların hakimiyetinde kalan Kudüs-ü Şerif'i ziyaret etmek bize de nasip oldu.

Devamını oku: Maneviyat Yüklü Kudüs-ü Şerif Ziyareti (04 Şubat 2012)

Türk - İsrail İlişkilerinde Yeni Dönem (3 Eylül 2011)

TÜRK-İSRAİL İLİŞKİLERİNDE YENİ DÖNEM 

Gazze'ye insanî yardım taşıyan Mavi Marmara Gemisine, Doğu Akdeniz'in Uluslararası sularında, İsrail Deniz gücü tarafında yapılan silahlı baskının (31 Mayıs 2010) üzerinden 15 ay geçti. Bu baskında 9 Türk Vatandaşı hayatını kaybetmişti.

Türkiye İsrail'in özür dilemesini ve şehitlerin yakınlarına tazminat ödemesini talep etmişti. İsrail bu talepleri karşılamadı. Türkiye meseleyi Birleşmiş Milletler Güvenlik konseyine götürdü. Ancak oradan sızan haberlere göre de, Türkiye'nin taleplerinin gerçekleşmesi için tatmin edici bir kararın çıkmayacağı anlaşıldı.

Devamını oku: Türk - İsrail İlişkilerinde Yeni Dönem (3 Eylül 2011)

Türk-İsrail Krizi İyi Yönetildi mi? (03 Haziran 2010)

 

 

TÜRK-İSRAİL

KRİZİNDE

ASKER PASİF KALDI

Gazze'ye yardım Gemilerine İsrail askerî saldırısının Türkiye'ye maliyeti 9 şehit, ve 22 yaralı olmuştur.

Yardım gönüllüleri (466 kişi), şehitlerimiz (9 şehit) ve 22 yaralımız 03 Haziran sabahı saat 0230 itibariyle Ülkemize getirilmiş, 5 ağır yaralı da nakilleri uygun olmadığı için İsrail'de kalmıştır. Diğer 32 Ülkeden katılan gönüllü, şehit ve yaralılar da ülkelerine ulaşmıştır.

Şehitlerimize Allah' tan rahmet, yaralılarımıza şifa, şehit ve yaralı yakınlarına sabırlar diliyorum. Tüm yardım gönüllülerine selam olsun. 

İHH 'ya Teşekkürler;

Dünyanın en zalim yönetiminin elinde esir hayatı yaşayan, İsrail'in şerrinden çekindikleri için dünya devletlerinin resmi yönetimlerinin arkasını döndüğü, görmezden geldiği, mazlum bir millete, Gazze halkına, İsrail' in şedit geçmişine rağmen yardım götürmeyi hayatları pahasına göze alan, bu yiğit insanları, yardım gönüllülerini, bütün kalbimizle kutluyoruz. Yeni bir çığır, Filistin Halkına da yeni bir ufuk açtılar. Donanımlı orduların göze alamadıkları cesur girişimde bulundular. İnsani yardım konvoyu gönüllüleri bu girişimlerinin ecrini bu dünyada ve ahirette göreceklerdir.

İHH, bu konvoyun bayraktarıdır. Mazlumlara yardım ederken, Ülkemizin aktif olarak meseleye taraf olmasını ve özellikle İslâm Dünyasında layık olduğu yeri pekiştirmesine vesile oldu. Başta İHH Başkanı Av. Sn. Bülent Yıldırım olmak üzere, İHH yönetimini gıpta ile kutluyorum.

Devamını oku: Türk-İsrail Krizi İyi Yönetildi mi? (03 Haziran 2010)